Пилешко во пиво

Ручек во пикантна маринада

237

Состојки:

8 карабатаци без кожа и коски

сенф

рузмарин

2-3 лажици ворчестер-сос

1 лажичка мед

1 мала конзерва пиво

50 г суви сливи

1 лажица брашно

малку масло

сол

црн пипер

Приготвување:

Намачкајте го месото со сенф и истријте го со рузмарин. Во чинија помешајте ворчестер-сос и мед. Маринирајте го пилешкото месо во оваа смеса неколку часа. Помешајте го пивото со брашното и со смесата прелијте го месото.

Додајте суви сливи. Посолете и зачинете со црн пипер. Покријте со фолија и ставете во рерна да се пече на тивко 2-3 часа.

Прочитајте и

Оставете одговор

Вашата мејл-адреса нема да биде прикажана.

Ви благодариме за коментарот!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.