Модерни есенски фризури со плетенки (ФОТО)

Модерни есенски фризури со плетенки (ФОТО)

SHARE

Плетенките повторно се враќаат на сцената, се согласуваат познатите светски фризери, па затоа се потрудивме да ви ги претставиме фризурите што се апсолутен хит оваа есен.

1 Афро-плетенки (веќе не се резервирани само за летото).

2 Две тенки плетенки + пуштена коса (во стилот на средновековните царици).

3 Бујуна коса + една дебела плетенка (statment фризура за „смелите“ дами).

4 Компликувана плетенка (идеална за вашиот венчален look).

5 Две плетенки (како урбана „мома“)

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор