Мистеријата решена: Сека Алексиќ откри зошто синот го нарекува Серафим

Мистеријата решена: Сека Алексиќ откри зошто синот го нарекува Серафим

SHARE

Откако фолк-пејачката Сека Алексиќ на Инстаграм објави фотографија на која го заспива својот син Јаков, во чиј опис напиша „Добра ноќ, мој Серафиме“, на социјалните мрежи и во медиумите се поведе полемика дали Серафим му е крстеното име на нејзиниот син, а ако не е, тогаш зошто го нарекува така.

seka

„Жално е тоа што луѓето не знаат кој е Серафим. Тоа е име на еден ангел“, изјави објасни пејачката.

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор