„Baby shower“ во духот на 1950-тите: Серена Вилијамс (ФОТО)

„Baby shower“ во духот на 1950-тите: Серена Вилијамс (ФОТО)

SHARE

Најпознатата светска тенисерка Серена Вилијамс е во 36-та недела од бременоста, па по тој повод организира традиционална забава „baby shower“ во духот на 1950-тите години.

Популарната тенисерка на својот инстаграм-профил објави дека е бремена (ФОТО)

На забавата присуствуваа нејзините блиски пријателки и роднини, кои донесоа подароци за мајката и за бебето, и, се разбира, позираа пред фотообјективот за да ја овековечат забавата.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор