„Лисца“ во парискиот свет на тантела (ФОТО)

„Лисца“ во парискиот свет на тантела (ФОТО)

SHARE

Lisca Stand Paris 2017

Во Париз, од 21 до 23 јануари 2017, се одржа еден од најголемите саеми на долна облека Salon International de la Lingerie, на кој своите тренди-парчиња од колекцијата есен-зима во 2017 ги претстави и словенечкиот бренд Lisca. Во еден прекрасен изложбен простор, кој се забележува уште на влегување, беше изложена долната облека Lisca и Cheek by Lisca за годинешната сезона есен-зима. Заводлива транспарентност, романтична чипка и модерни бои сигурно ќе ве восхитуваат следната сезона, а погледите на посетителите ги привлече и манекенката во заводливкомплет на долна облека наречена Queen Rose.

На саемот беа 480 брендови од 37 земји, коиги претставија трендовите за следната сезона. Чипка, чипка и уште еднаш чипка, во различни комбинации ќе владее во претстојната сезона. Во комбинација со мрежеста  ткаенина и тул, во следната сезона сигурно ќе ја истакне вашата женственост. А покрај заводливоста секоја година се повеќе и повеќе во првите редови доаѓа активниот животен стил, на кој голем акцент беше даден и во Париз.

Lisca Team Pariz 2017Саемската манифестација ја дополнија и голем број на модни ревии, на кои беа прикажани најмодерните приказни поврзани со долната облека и loungwear за есен и зима. Како и секоја година, на модната ревија се престави и Lisca и ги воодушеви посетителите.Се представи во првата модна ревија наречена »Dualizam«. Настанот се степенувашево модните приказни – од небесната благородност, кога манекенките носеа белачипкаста долна облека,а на нивните главибели капи, па дури до пеколоткога меѓу последните ѓаволски излегувањабеа и трите смели парчиња на долна облека Lisca Selection од серијата Lady Moon и Queen Rose во црна боја.Model - Lisca

Подеднакво, Lisca беше вклучена и  на специјалната  модна ревија The Selection, на која организаторите по сопствен избор, ги претставуваат брендовите  и моделите за  кои тие сметаат дека токму тие се најмодерните.

За ревијата беше одбран  тиркизен градник  triangel bralette Cheek by Lisca од серијата Beauty.

Model LiscaВрв на саемската манифестација во Париз e Trend Forum, на кој стручните лица, секоја година ги вклучуваат одредени групи на сетови на долна облека за кои мислат дека се гласници  на трендовите за претстојната сезона. И оваа година, помеѓу носителите на трендовите (трендсетери) повторно се појави и Lisca со заводливата црвена долна облека Queen Rose, кој воодушеви со трендовскиот модел, со страсната црвена боја и прекрасен вез кој му дава романтичен дух.Trend Forum Lisca

 www.lisca.com

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор