LISCA ги претстави модните трендови за 2017 на ревија во Порторож

LISCA ги претстави модните трендови за 2017 на ревија во Порторож

SHARE

На 23 јуни 2016 во хотел Словенија во Порторож на деловните партнери од 20 земји и одбрани претставници од медиумите, Lisca им ги претстави новите колекции на долна облека, костими за капење и спален програм кои ќе ги развеселат модните трендсетерки за сезоната пролет – лето 2017.

Zaključna slika modne revije Lisca

Новите трендови на долна облека, костими за капење и спален програм на модната ревија беа претставени низ приказни со различни лица на жената. Во избраниот стајлинг на секогаш модерната жена која во секој дел од денот ќе биде самоуверена и исполнета доколку е облечена во префинета долна облека, весели костими за капење или удобни модели за спиење со бесконечна удобност која ја носи сезоната пролет-лето 2017.

Mitja Laznik, Sabina Remar, Anamarija Avbelja, Tina Katanić, Aleksandra Tasić, Zlata Okugić, manekenke, Blaž Brudar

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор