Зачекорете во новата година со некој од овие модели на чизми (ФОТО)

Зачекорете во новата година со некој од овие модели на чизми (ФОТО)

SHARE

cizmiКратките чизми доминираат како и секоја есен/зима, кадифените чизми направија моден „камбек“ и моментално се еден од најжешките трендови, а помеѓу нив и лакуваните, кои втора сезона се наоѓаат на листата на најактуелни модели.

Оваа сезона поворно ги носиме и чизмите над колена. Кожата и велурот се повторно ИН, а исто така металик-нијансите, кои освен на облеката, ќе ги носиме и на нозете. Втора сезона по ред најголем тренд се чизмите на дебела потпетица и со шпицест врв.

2 3 4 5 6 7

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор