Дали ви се допаѓа венчаницата на првата дама на САД?

Дали ви се допаѓа венчаницата на првата дама на САД?

SHARE

donald-2Откако е избран за претседател на САД, Доналд Трамп и неговата сопруга Меланија ги полнат медиумите, па по чешлањето на нивното минато, на ред дојде и денот на нивната венчавка, 22 јануари 2005 година, поточно, венчаницата во која манекенката го изговори судбоносното „ДА“. Фустанот е креација на Џон Галијано, а цената му е вистинска „дреболија“… па за некој како Трамп! Чинел „скромни“ 200.000 долари!

melanija

PALM BEACH, FL:  Melania Trump in her wedding dress after marrying Donald Trump Sr. at The Mar-a-Lago Club in January 22, 2005 in Palm Beach, Florida. (Photo by Maring Photography/Getty Images/Contour by Getty Images)

П.С. На венчавката присуствувала и противкандидатската брачна двојка – Клинтон!

tramp

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор