In & Out: Листа на модните трендови за декември

In & Out: Листа на модните трендови за декември

SHARE

Декември може да го опишеме како весел месец, кој покрај  еуфоричните празници и радости, не’ подготвува и за влез во новата година. А како да го дочекате овој голем крај на едно подглавје во животот ? Па секако, со сјај и со што подобро расположение!

Но ајде да се фокусираме на модата… Декември нека биде во знак на сребрената металик-нијанса, која на моменти прави да размислуваме позитивно, а и ни дава неверојатен добар изглед.

Меѓутоа, со доаѓање на месецов, треба да се зборуваме и со неколку трендови што се повлекуваат од сцената, а тоа се:

  • Кожените хеланки
  • Кадифените тренерки
  • Мат-кармините

Текст: А. Велјановска

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор