Crossbody – класичен моден додаток што не смееме да го заборавиме

Crossbody – класичен моден додаток што не смееме да го заборавиме

SHARE

Покрај големит број трендови што се појавуваат речиси секојдневно, се случува да ги заборавиме модите класици кои се присутни во текот на целата година. Овој пат се работи за „crossbody“ – чанти што се сметаат за вечна класика во модната индустрија.

Повеќето дами сезонава најмногу се фокусираат на мини-чантички бидејќи не зафаќаат голем простор во гардероберот.

Земајќи предвид дека оваа сезона се популарни панталони во интензивни бои, карирани дезени, со разни украси, со нив одлично одговараат токму овие чанти. Во продолжение ви ги претставуваме модните комбинации што нам најмногу ни се допаднаа:

Текст: А. Велјановска

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор