Совети како да комбинирате патики со костуми (ФОТО)

Совети како да комбинирате патики со костуми (ФОТО)

SHARE

Доколку не работите во институција што бара строго деловен начин на облекување, предлагаме оваа есен да комбинирате костум со патики. Еве неколку правила за комбинирање класичен костум со спортски обувки:

Кога избирате патики, најдобро е да се одлучите за црни, бели или црно-бели. Важно е патиките да не изгледаат како да трчате редовно во нив. Нема воздушесто ѓонови и неон-детали.

Доколку изберете црни или бели патики, и ги комбинирате со својот омилен темен костум, можете да креирате доста строг деловен стајлинг. На пример, ви предлагаме да ја замените белата кошула со бела маица или црните панталони со црни фармерки. Сивата боја целиот изглед ќе го „омекне“. Исто така, можете да додадете акценти во интензивни бои. Колку ќе ви биде деловен изгледот зависи од вашата шминка, фризура, модни додатоци (чанти, папки, очила итн.).

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор