Модерна принцеза од бајките: Мери повторно ја надмина Кејт Мидлтон (ФОТО)

Модерна принцеза од бајките: Мери повторно ја надмина Кејт Мидлтон (ФОТО)

SHARE

Данската принцеза Мери ја сметаат за најдобро облечена дама од кралските дворови, а на дочекот на 2017 година блесна во фустан достоен за модна икона.  

meri-1

Долгиот вечерен фустан не беше раскошен само поради златната боја – на деколтето, принцезата имаше украси со камшиња и со вез, а тие и’ одговараа на соодветната боја на наметката што данската принцеза ја избра наместо капут. Со тијарата, која датира од дамнешната 1869 година, и со ѓерданот украсен со слонче, Мери со комбинација на традиционалниот фустан и модерната наметка повторно покажа дека може да биде принцеза од бајките во модерно издание.

meri-2

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор