Авангардност на дело: Совршен стајлинг на првата дама (ФОТО)

Авангардност на дело: Совршен стајлинг на првата дама (ФОТО)

SHARE

Стајлингот со кој првата дама на Америка пристигна во Сеул, дефинитивно сите ги остави без зборови. Нејзиниот авангарден стил, неспецифичен за првите дами, дефинитивно ја потврди стилската доминација на Меланија Трамп.

Модерниот капут во виолетова боја, со паф-ракави и необичен патент, дело на шпанскиот бренд „делпозо“, совршено ја истакнуваше тенката става на поранешната манекенка, а во комбинација со нејзината неконвенционална фризура му даде своевиден младешки здив на комплетниот изглед на сопругата на американскиот претседател.

#new @Flotus Melania Trump in @delpozo cota-dress and @louboutinworld So Kate pumps in #southkorea #today

A post shared by Melania Trump Outfits (@melaniatrumpoutfit) on

За апсолутен моден погодок, Меланија капутот го искомбинира со виолетово-цини салонки од популарниот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор