Во Париз се пишуваат трендовите за есен/зима 2015  

Во Париз се пишуваат трендовите за есен/зима 2015  

SHARE

И оваа година, последната недела од јануари беше во знакот на најголемиот европски саем за производство на долна облека. Salon International de la Lingerie во Париз привлече скоро 500 најголеми модни марки на долна облека и програм за спиење, кои ги претставија колекциите за есен/зима 2015.

ova

И овој пат помеѓу изложените колекции стручните лица ги одбраа моделите кои се носители на модните трендови за идната сезона и ги истакнаа на Тренди форумот. Помеѓу одбраните модели, оваа година од Liscaсе дури 6 креации, кои раскажуваат две модни приказни – раскошна чипка, смела проѕирност и оригинални кроеви со женствена сезнуалност како и враќањето кон природата со меки материјали во шумски и земјени бои.

Lisca v Parizu revija 2s (2)

Lisca избраните модели од колекцијатаги претстави и на модната ревија, а учествуваше и на ревијата Selection, слаткиот избор на најдобрите по одлука на стручните лица. На изложбениот простор, долната облека ја разгледаа постоечки и потенцијални деловни партнери и претставници од стручните медиуми. На оваа екипа им се придружи и манекенката Наталија Осолник.

Lisca v Parizu revija 5s

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор