Направи сама: Природно средство за одзатнување на синусите

Направи сама: Природно средство за одзатнување на синусите

SHARE

Воспалението на синусите е проследено со затнат нос, тешко дишење и главоболка и може да биде многу непријатно. Ако сакате на природен и на здрав начин да се ослободите од овие непријатности и притоа да го зајакнете имунитетот, направете сами природно средство за одзатнување на синусите.

Состојки:

  • 1 мала шолја мед
  • 1 мала шолја сок од лимон
  • 5 до 7 ‘рдокви
  • 1 мал црвен кромид
  • 6 чешниња лук

Приготвување:

1. Имијте го зеленчукот, исчистете ги лукот и кромидот и исечете на четвртини.
2. Се заедно ставете во миксер и матете додека не добиете изедначена смеса.
3. Мешавината ставете ја во тегличка и чувајте ја во фрижидер.

Употреба:

Возрасните земаат 2 лажици дневно (или повеќе по потреба).
Децата земаат 1 лажица дневно.
Првите реакции на лекот ќе се почувствуваат веќе по 24 часа.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор