Семејна идила: Најубавата фотографија на Емина објавена од нејзиниот сопруг (ФОТО)

Семејна идила: Најубавата фотографија на Емина објавена од нејзиниот сопруг (ФОТО)

SHARE

emina-1

Популарниот турски пејач Мустафа Сандал на својот инстаграм-профил откри дека тој и неговата сопруга, поп-пејачката Емина Јаховиќ, со синовите Јавуз и Јаман отпатувале на семеен одмор во Амстердам. Имено, пејачот објави фотографија на која се гледа како со семејството ужива во убавините на музејот „НЕМО“ во холандската престолнина. Поради обврските што ги има популарната двојка, тешко наоѓаат време да бидат заедно, па затоа ова патување е посебно значајно за семејството Сандал. А судејќи по насмевката на Емина, не постои нешто друго што со поголемо задоволство би го правела од дружењето со сопругот и со синовите.

emina

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор