SHARE

Латино-заводникот му кажа „да“ на својот партнер Џван Џозеф. Церемонијата се одржа во тајност, како што пренесуваат светските медиуми.

Чувството е одлично! Не можам да го опишам како мој свршеник. Не можам. Тој е мојот сопруг, мојот маж“, изјави пресреќниот пејач.

Иако венчавката се одржа во тајност, Рики Мартин сака да ја прослави својата љубов со најблиските пријатели, па затоа ќе организира голема прослава.

Да, тоа ќе биде типична тридневна забава, вечера, церемонија и журка“, изјави пејачот.

🌴☀️🌴

A post shared by Ricky (@ricky_martin) on

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор