ПЛАЧЕШЕ ПОЛА СТУДИО: Да се потсетиме на емотивниот настапот на Елена Ристеска...

ПЛАЧЕШЕ ПОЛА СТУДИО: Да се потсетиме на емотивниот настапот на Елена Ристеска во ТЛЗП (ВИДЕО)

SHARE

Настапот на Елена Ристеска во улога на кралицата на ромската музика, Есма Реџепова во ТЛЗП (Твоето лице звучи познато) пред една година, ќе остане засекогаш запаметен.

Речиси да немаше натпреварувач кој не заплака на оваа емотивна изведба на нашата Елена во студиото.

Погледнете го уште еднаш на овој нејзин настап кој ќе се памети уште многу долго, долго време…

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор