Мустафа ја изневерувал Емина Jaховиќ со оваа позната пејачка? (ФОТО)

Мустафа ја изневерувал Емина Jaховиќ со оваа позната пејачка? (ФОТО)

SHARE

Во Турција одекна веста дека се разведуваат Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал по 9 години брак. Меѓутоа, она што дополнителноја шокира јавноста е тоа што Мустафа го обвинуваат дека ја изневерувал својата сопруга со бугарската пејачка Десислава.

Love my new jacket 😉😍

A post shared by 💜Desi Slava💜 (@desislavaofficial) on

Сепак, Емина за турските медиуми веднаш ја демантира оваа информација.

„Веста за наводното неверство прво ја објави најголемиот турски таблоид, кој е инаку познат по ширењето лаги. Мустафа е најголемата пејачка ѕвезда во Турција, а Десислава е популарна во Бугарија, па за тоа таблоидите ги злоупотребија нивните имиња. Немало никакво изневерување. Десислава е позната по скандалите, па не ме изненадуваат нејзините изјави. Тоа за неа е добар маркетинг, но секој може да зборува што сака“, изјавила Јаховиќ.

Кој ја зборува вистината, дали Емина или, пак, бугарската пејачка Десислава, останува да видиме…

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор