ЈК остана без покуќнина: Извршители во домот на пејачката!

ЈК остана без покуќнина: Извршители во домот на пејачката!

SHARE

karleusa2

Српската полиција и извршители вчера попладнето запленувале предмети од вредност во домот на српската пејачка Јелена Карлешуа.

Според информациите кои ги објавија српските медиуми, извршителите дошле кај Карлеуша за да наплатат долг кој пејачката го имала по загубена судска пресуда во вредност од 3 милиони денари (околу 25 илјади евра). Пресудата е за спор кој Карлеуша го имала со своја колешка за изнесени навреди и клевети.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор