Потврдено: Лео Меси ќе стане татко третпат (ФОТО)

Потврдено: Лео Меси ќе стане татко третпат (ФОТО)

SHARE

Најдобриот фудбалер на светот Лионел Меси (30) летово се венча со својата девојка Антонела Рокузо, која ја знае уште од мал, а кон крајот на август почнаа „шушкања“ дека вљубената двојка третпат ќе се реализира во улога на родители.

Cuando los abrazos no alcanzan! Te extrañamos Papi❤️❤️❤️

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

Иако оттогаш помина месец и пол, фудбалерот и неговата избраничка досега не се огласија по тоа прашање. Но убавата Антонела денес официјално потврди дека повторно е бремена.

Имено, таа на својот инстаграм-профил објави семејна фотографија на која јасно се гледа дека приновата пристигнува во нивниот топол дом.

„Петочлено семејство“, кратко напиша сопругата на Меси, а воодушевувањето на обожавателите од минута во минута расте.

Familia de 5❤️❤️❤️❤️❤️ #blessed👦🏻👦🏻👦🏻

A post shared by AntoRoccuzzo88 (@antoroccuzzo88) on

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор