Автобус „влегол“ во домот на Цеца (ФОТО+ВИДЕО)

Автобус „влегол“ во домот на Цеца (ФОТО+ВИДЕО)

SHARE

ceca-3Лизгавите улици и ниските температури предизвикаа сообраќајна незгода во елитната белградска населба Дедиње, која, за среќа, заврши со две полесно повредени лица.

1Имено, како што пренесуваат српските медиуми, возачот на автобусот ја загубил контролата над возилото и удрил во еден столб од куќата на фолк-пејачката Цеца Ражнатовиќ, причинувајќи огромна материјална штета, како на возилото, така и на домот на пејачката.

2Автобусот полн со патници застанал на блискиот паркинг да ги пречека полицијата и итната помош. Има двајца полесно повредени, а сите во домот на Ражнатовиќ, иако вознемирени, притрчале надвор на помош.

4 3

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор