Шокантни фотографии: Актерката пред и по пластичните операции (ФОТО)

Шокантни фотографии: Актерката пред и по пластичните операции (ФОТО)

SHARE

Русокосата актерка, која во почетокот на 2000-та година стана светски позната благодарение на улогата во мегахитот „Американска пита“, Тара Рид (41) дефинитивно е пример на унаказена жена од сопствената искривена перцепција и амбиција.

Очигледно незадоволна од својот изглед, иако важеше за фатална згодница, Тара во 30-тите години од животот подлегна на хируршка интервенџија за зголемување на градите. Меѓутоа, резултатите не излегоа онака како што очекувала…

Наместо цврсто и бујно деколте, Тара доби вреќести дојки што се уште повиснати од нејзините природни гради. Како што пренесуваат американските медиуми, причината за тоа, покрај невештите раце на хирургот што ја оперирал, е фактот што Тара е страстен пушач, па недволното снабдување на ткивото со кислород во постоперативниот период придонело за неправилно зацеливање на клетките. Но тара не застана тука. Одлучи да направи и липосукција, која резултираше со ова:

Што да кажеме за една жена која во раните 40-ти години од својот живот изгледа како старица освен дека дефинитивно претставува пример што НЕ треба да правиме доколку сакаме да го одложиме стареењето – да им веруваме на непроверени хирурзи и да не се придружуваме до препораките на лекарот.

 

 

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор