Лео Меси е врвен фудбалер, но дали знаевте дека има уште еден...

Лео Меси е врвен фудбалер, но дали знаевте дека има уште еден талент? (ВИДЕО)

SHARE

Најдобриот играч на ФК Барселона, Лео Меси оваа година го изговори судбоносното „да“, а се „шушка“ дека неговата избраничка Антонела Рокузо е бремена. Но најновите сознанија за славниот фудбалер покажуваат дека, покрај спортот, тој има уште еден талент.

Que Dios bendiga su matrimonio❤️❤️❤️ 22-30-forever❤️He’s going to get married❤️ #leomessi#messi#love

A post shared by Messi Tse (@messitse) on

feliz matrimonio!❤️❤️❤️ #leomessi#messi

A post shared by Messi Tse (@messitse) on

Имено, малкумина би можеле да претпостават дека Меси ужива во класична музика и дека одлично свири клавир. На социјалните мрежи осамна видеоснимка на која се гледа фудбалерот додека ја изведува мелодијата на „Лигата на шампиони“, а неговата армија од обожаватели едноставно се воодушеви.

Продолжува на следната страница…

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор