Дневен ХОРОСКОП за ЧЕТВРТОК (11.1.2018)

Дневен ХОРОСКОП за ЧЕТВРТОК (11.1.2018)

SHARE

ОВЕН

Помали проблеми во врските поради нарушената идила. Слободните ќе го запознаат потенцијалниот партнер на работа. Ве очекуваат значајни промени во деловната сфера. Одлично здравје.

БИК

Емотивните односи ќе се комплицираат бидејќи партнерите нема да поминуваат доволно време заедно. Авантурата може да им донесе нешто повеќе на слободните. Ќе пронаоѓате нови извори на заработка. Забоболка.

БЛИЗНАЦИ

Динамичен период во љубовта. Честите караници ќе ги расипат врските. Слободните ќе запознаат интересна личност. На работа ве очекуваат пријатни изненадувања и екстрапрофит. Можни се алергии.

РАК

Конфузната ситуација на работното место ќе ви го разниша работниот елан. Сепак, состојбата ќе се стабилизира.  Слободните ќе имаат многу додворувачи. Стомачни тегоби.

ЛАВ

Ви недостигаат волја и енергија за работа и за справување со предизвиците. Љубомората ќе ви пречи во љубовната врска, а слободните ќе запловат во динамична авантура. Одлично здравје.

ДЕВИЦА

Случувањата на работното место ќе ви одат во прилог. Судирот на размислување ќе ја наруши хармонијата во емотивните врски. Долгогодишно пријателство би можело да стане нешто повеќе. Болки во грбот.

ТЕРЕЗИЈА

Периодот пред вас ќе отвори нови деловни хоризонти и ќе ви донесе интересни соработници. Партнерот ќе ужива во вашето друштво. Слободните ќе бидат расположени за нови познанства и за флерт. Офталмолошки проблеми.

СКОРПИЈА

И најмал неуспех ќе ве исфрли од рамнотежа, бидејќи целата енергија ќе ја насочите кон деловната сфера. Емотивните врски ќе функционираат хармонично. Слободните ќе запознаат интересна личност. Одлично здравје.

СТРЕЛЕЦ

Ќе бидете полни со разбирање кон колегите што ќе настојуваат да ја наметнат својата визија. Почетокот на денот ќе го обележат недоразбирања во врската, но ситуацијата ќе се стабилизира. Слободните ќе запознаат сродна душа. Несоница.

ЈАРЕЦ

Нема да бидете упорни во мера во која соработниците очекуваат од вас. Во емотивните врски ќе доминира напнатост. Слободните ќе му бидат цел на упорен додворувач. Болки во нозете.

ВОДОЛИЈА

Соработката со партнери од странство ќе даде голем плод. Со сите сили ќе настојувате да ја освежите врската и да ја разбудите заспаната романтика. Слободните ќе бидат заинтригирани од еден нов познаник. Контролирајте го крвниот притисок.

РИБИ

Новите деловни проекти ќе ви осигурат долгорочен профит. Иако работните обврски ќе ве спречат да му се посветите на партнерот, ќе настојувате што поквалитетно да го поминувате заедничкото време. Слободните ќе стагнираат. Забоболка.

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор