Како да легнеш девојка?

Како да легнеш девојка?

SHARE

Чекор по чекор водич за апсолутно безнадежни случаеви – и немој во наредните месеци да чуеме да не прашувате било што на оваа тема. Благодарам.

princot od persija
Автор на текстот: Принцот од Баjките

Приоѓање

ОК, сфатив дека не си кул тип и нема потреба од инсистирање на “природност“ и “опуштеност“ бидејќи ти тоа едноставно го немаш во себе. Значи биди потполно неприроден. Батали ја спонтаноста. Кога во локалот ќе влезе најдобрата риба и ќе почнат да ти се потат рацете и суши устата имај го следното на ум. Првиот впечаток е најважен. Малку „течна храброст“ одлично ќе дојде. Литро вино или 4,5 виски. Испуши еден џоинт од средна големина или земи нешто од легалните средства за возбудување или нелегални не правиме проблем. Кога ќе бидеш добро подмачкан, време е за приоѓање. Мешавина на каубој, француски криминалец од шеесетите години е тоа што се бара. Значи малку ја влечеш ногата  додека одиш, како да идеш низ кал, ритмично мрдаш со раката од лактот надоле напред-назад. Како да храниш невидливи патки пред тебе. Најди начин гласот да го спуштиш 16 октави. За тоа мисли ден порано зошто бронхитисот  не доаѓа сам по себе.

ТЕ САКАМ

На првата средба со девојката би требало да се воздржиш од кажување “Те сакам“. Барем во првите десет минути. Единствено ако таа одма стане да си оди тогаш можеш да го треснеш тоа веднаш.

(НЕ)ГЛЕДАЊЕ ВО ЦИЦКИ

gradi

Жените од некои само за нив чудни причини  не сакаат да им гледаш во цицки додека разговараш за нив. На никој тоа не му е јасно зошто е така. Поминале часови стегајќи ги во деколтето а не сакаат да разговараме со нив две. Но како и да е погледот подели го во 5 сектори. Првиот сектор над нејзината глава и супер би било таму да има некој ѕиден часовник. Ако делуваш благо нестрплив и често погледот ти оди натаму, таа ќе помисли таа ќе помисли дека си  заузет сопственик на некоја голема компанија- а девојките тоа го сакаат. Сектор 2 нејзините очи и лице. Луѓето (а и жените) мислат дека ако некој зјапа во нивните очи мора да е искрен и чесен. Значи гледај во очите како да работиш во оптика и држи ги отворени додека не се насобере прашина на нив. Третата зона се нејзините цицки.PRAVILA

И секојпат кога ќе погледнеш во нив повторувај си дека …ќе добиеш собраќајна казна, или нешто пострашно за да не останеш залепен за нејзините “другарки“. Стомакот е идеалната четврта зона. Ако се работи за немажена над 36 години секогаш може да кажеш “Замислувам како изгледаш бремена“. Петата зона е премногу ниска и тоа е она каде тебе те гледа ако намерите се исти како твоите. 

РАЗГОВОР

Е сега кога го имаш нејзинотот внимание битно е да одржуваш да не и биде досадно. Разговорот мора да биде динамичен и интерактивен. Разговорот мора да го зачиниш и да биде тензичен. Да кажеме секој пат кога ќе одиш во тоалет комплетно пресоблечи се. Не е лошо да имаш и шест лажни мустаќи. Така секогаш ќе бидеш нов и интересен. Можеби на секоја пети или десети збор да се ДЕРЕШ. Тоа ќе ја држи будна. На секои пет минути јавувај се на телефон со интрукции какви што се : “Ако не збори убијте го“ или “Чекај да стигнат акциите до милион евра и после продади ги“.

Прочитај и ова..КАКО да одговарате на глупи женски прашања

ДЕЧКО (НЕЈЗИН НЕ ТВОЈ ДА НЕ ДОЈДЕ ДО ЗАБУНА)

Таа вели дека има дечко! Веројатно само лаже бидејќи и е одвратна замислата дека треба да има нешто со тебе. Ако нека и е сето тоа е дел од исконскиот ритуал на парење. Затоа веднаш нападни ја со милион прашања да видиме за што тука станува збор. Како се вика дечкото? Кога му е роденден? Каде беше на 14 февруари ноќта?.

O BOZE

Ако се испостави да навистина има дечко брзо додај: Ааа! Тој лик. Па го знам скоро секоја ноќ го гледам во паркот како им го дрка на кучињата скитници. Јас и другарките уште го зезаме кога се љубеше 20 минути со оние проституките пред МТВ. И ете веќе нема дечко….

АКЦИЈА

Ако добро си ги следел упатствата до сега би требал несреќницата полека да си ја довлечкал до твојот кревет и полека да останува без облека на себе. Сега треба да ја заклучиш целата работа со еден сексуален секси секс.

AKCIJA

Сексот е истотака многу компликуван и треба  да му се пристапи аналитички и сериозно. Подели го времето предвидено за секс на етапи и фази и гледај се да постигнеш и тоа толку колку што е потребно. Вака треба да го поделиш во проценти времето: 17% збори за некое риалити шоу, филм, емисија, концерт, 14% размачкувај маргарин  (Дијамант-се меша во се-ова е спонзорирано) на нејзиното дупе. 19% бакнувај и ги лактовите и дланките. 24% правдај се и извинувај се. 12% чепкај го носот (твојот да не се разбереме погрешно), 12% стенкај како разбеснет орангутан 2% чист секс. Ако процентите се повеќе од 100% текстот го пишувал Амди Бајрам  🙂

НЕМА КОМЕНТАРИ

Оставете Одговор